ورزش شنا یکی از محبوبترین و در عین حال مفیدترین ورزش های موجود است که تقریبا هر کسی به آن دسترسی دارد. این ورزش برای افراد مختلف از سطح مبتدی تا پیشرفته لوازم و وسایل مختلفی را در اختیار می‌گذارد که هر کسی بر اساس نیاز خود از این لوازم تهیه کند و مورد استفاده قرار دهد. اما باید قبل از شروع تهیه کردن این تجهیزات باید بهترین لوازم شنا را شناخت تا هزینه ای که می‌کنید هدر نشود.

چرا لوازم و تجهیزات شنا مهم اند؟

اما این سوال شاید برای شما پیش بیاید که چه لزومی دارد برای ورزش شنا تجهیزاتی تهیه شود و هزینه ای برای آن خرج کنیم. در جواب باید گفت که بعضی از این لوازم مثل لباس مخصوص شنا ( مایو و… ) ضروری اند و بدون آنها انجام این ورزش ممکن نیست ولی بعضی از لوازم ها وجودشان ضروری نیست ولی در سطح های مختلف میتواند کار را برای شما راحت تر کند. برای مثال عینک شنا شاید به صورت ضروری لازم نباشد ولی در سطح مبتدی میتواند به شما در شروع یادگیری این ورزش روند آموزش را بسیار تسهیل کند. همچنین در سطح پیشرفته نیز در مسابقات شنا عینک شنا وسیله ای لازم است که باید وجود داشته باشد. علاوه بر این عوامل، تجهیزات شنا میتواند بر عملکرد شما نیز در انجام این ورزش تاثیر داشته باشد.

لیست تجهیزات و لوازم شنا

پس در کل میدانیم که لوازم شنا چرا دارای اهمیت هستند و دلیل نیاز ما به آنها چیست، حال باید با آنها و انواع موجودشان آشنا شویم.

لباس شنا

اولین چیزی که شما برای شنا و رفتن به استخر نیاز دارید لباس مناسبی است که دارای چند ویژگی مهم باشد. اول از همه اینکه مناسب اجتماع و حال افرادی که در محیط هستند را رعایت کند، دوم اینکه شما باید در لباس شنای خود احساس راحتی داشته باشید تا بتوانید به راحتی به ورزش خود بپردازید. بنابراین در هنگام تهیه لباس شنای خود باید به جنس و نوع طراحی آن دقت لازم را داشته باشید.

کلاه شنا

برای بعضی افراد کلاه شنا یک چیز ممنوعه است آن هم بخاطر ظاهر افراد هنگام استفاده از این کلاه است، ولی باید به این نکته توجه داشته باشیم که کلاه شنا دارای فوایدی است که از آن استفاده میشود. برای مثال استفاده از کلاه مخصوص شنا علاوه بر اینکه از موی سر شما از بعضی از آب های استخر هایی که از کلر زیادی استفاده کرده اند محافظت میکند باعث میشود که داخل آب و هنگام شنا مقاومت آب کمتری را تجربه کنید به همین دلیل بر عملکرد شما داخل آب تاثیر میگذارد.

عینک شنا

عینک شنا را میتوان یکی از معروفترین تجهیزات مورد نیاز شنا یاد کرد. عینک شنا هم برای کسانی که میخواهند برای اولین بار وارد عرصه شنا شوند نیاز است و هم برای افرادی که به صورت حرفه ای دارند ورزش شنا را دنبال میکنند. عینک شنا بدلیل محافظت از چشم در مقابل کلر آب موجود در آب استخر نیز درای اهمیت بهداشتی است. عینک های شنای مختلف بر اساس ویژگی های مختلفی تولید شده‌اند برای مثال در رنگ ها و لنز های مختلف که هر کدام میدان دید متفاوتی در اختیار ما میگذارند. همچنین راحتی نیز باز یکی دیگر از نکات مهمی است که هنگام تهیه عینک شنا باید به آن توجه خاصی داشته باشید زیرا هیچ چیزی بدتر از یک عینک آزار بخش هنگام انجام شنای مورد علاقتان نیست.

شما براحتی میتوانید در سایت دلم خواست در بین دسته بندی لوازم ورزشی بهترین عینک های شنا را با نازلترین قیمت ممکن پیدا کنید.

شاید اصلا به رنگ لنز عینک های شنا دقت نشود ولی هر کدام از آنها مخصوص شرایط خاصیست. برای نمونه لنز های نارنجی و زرد برای فضاهای بسته و استخر های سرپوشیده بهترند ولی لنز های قهوه ای و قرمز برای فضاهای باز و مشاهده فواصل دورتر بهترند.

لوازم شنا

کیک بورد

کیک بورد یکی از لوازمی است که افراد مبتدی برای چالش برانگیزتر کردن تمرینات شنای خود از آن استفاده میکنند. این وسیله برای صرفا برای اهداف تمرینی استفاده میشود ک هباعث میشود سطح افراد مبتدی افزایش پیدا کند و در شرایط سختتری تمارین این ورزش را امتحان کنند که همین دلیلی بر پر چالش‌تر شدن تمرینات این افراد میشود.

دماغ گیر و گوش گیر مخصوص شنا

دماغ گیر و گوش گیر لوازمی است که فقط درصدی از افراد که به آنها عادت کرده اند از آن استفاده میکنند و شاید بتوان گفت که از لوازم ضروری شنا محسوب نمیشود ولی برای بعضی از افراد انجام ورزش شنا بدون این تجهیزات ممکن نیست. دماغ گیر و گوش گیر ها نیز دارای انواع و مدل های مختلفی هستند که هر کدام از آنها ویژگی خاصی دارند که در کل همه آنها میخواهند که به یک هدف برسند آن هم جلوگیری از ورود آب به داخل دماغ و گوش است، که اکثرا به این هدف خود میرسند ولی بعضی از آنها هنگام استفادشان باعث عدم راحتی شما میشوند که هنگام تهیه دماغ گیر و گوش گیر خود باید به راحتی خود توجه کنید.

تجهیزات امنیتی و محافظتی شنا

حال این را در نظر داشته باشیم که کودک خردسالی را همراه با خود به شنا می‌بریم باید برای تامین امنیت این کودک خردسال مواردی را تهیه و رعایت کنیم یکی از این موارد تهیه تجهیزات امنیتی شنا است که از غرق شدن افراد در شرایط مختلف جلوگیری میکند. مثل جلیقه نجات. اما این را هم در نظر بگیرید که هر استخری که شما به آن میروید افرادی در آنجا به عنوان غریق نجات کار میکنند که در شرایط اضطراری به شما کمک میکنند ولی باید همیشه امنیت را رعایت کرد پس تهیه این تجهیزات محافظتی برای افراد بسیار مبتدی و خردسالان لازم است.

چه تجهیزاتی برای شروع لازم است

اگر شما به فکر شروع ورزش شنا هستید باید به شما تبریک گفت زیرا یکی از بهترین ورزش ها را برای حفظ سلامتی خود انتخاب کرده‌اید. برای شروع این ورزش همانطور که در متن این مقاله توضیح داده شد تجهیزات متنوعی است که میتوانید بر اساس نیاز و خواست خودتان تهیه کنید از عینک شنا شروع شده تا دماغ گیر و گوش گیر مخصوص، ولی اگر میخواهید ورزش خود را با حداقل ترین هزینه ممکن استارت بزنید میتوانید فقط با تهیه لباس مخصوص شنا کار خود را شروع کرده و رفته رفته تجهیزات و دیگر لوازم را تهیه کنید.

کیفیت بسیار مهم است

کیفیت لوازمی که تهیه می‌کنید بسیار دارای اهمیت است به دلیل اینکه اگر شما از همان اول تجهیزات با کیفیتی خریده باشید در واقع در وقت و پول خود صرفه جویی کرده‌اید. چون محصولات بی کیفیت به سرعت آسیب میبینند و دیگر قابل استفاده نمیشوند و همین امر باعث میشود شما دوبازه از آن محصول تهیه کنید که خود ضرری بر زمان و هزینه شماست. علاوه بر این دلایل میتوان به این گزینه اشاره کرد که شما با تجهیزات با کیفیت تر تجربه ای لذت بخش‌تر از شنای خود به دست می‌آورید و میتوانید در مدت طولانی ترین به تمرین ها و ورزش خود ادامه دهید.

دلم خواست با اختیار گذاشتن بهترین کیفیت و قیمت ممکن در تلاش است که رضایت شما را بیشتر از هر وقتی کسب کند. شما میتوانید با سر زدن به صفحه دسته بندی لوازم ورزشی در سایت ما علاوه بر محصولات مرتبط با ورزش شنا تجهیزات و لوازم مرتبط با ورزش های دیگر را نیز مشاهده کنید و در صورت پسند از آن تهیه بکنید.