اگر شما جزو افرادی هستید که علاوه بر تماشای ورزش هیجان انگیز فوتبال آن ا هم بازی میکنید و یکی از تفریحات مهم شماست باید بدانید که فوتبال نیز مانند هر ورزش دیگری نیاز به تجهیزات و لوازم خاصی است که لذت بردن از این ورزش را همراه با حفظ سلامتی شما فراهم کند. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم تجهیزات مورد نیاز فوتبال را همراه با پیشنهاد بهترین آنها به ما معرفی کنیم با دلم خواست همراه باشید.

درک اولیه از تجهیزات فوتبالی

خب اول از همه باید درک اولیه از این داشته باشیم که در کل جهیزات فوتبالی چه کاربردی دارند. باید به این نکته اشاره کرد داتن این لوازم علاوه بر اینکه انجام این ورزش را لذت بخش تر میکند باعث افزایش امنیت در هنگام انجام این ورزش نسبتا خطرناک نیز میشود.

چک لیست تجهیزات مورد نیاز برای ورزش فوتبال

  • یونیفرم: یونیفرم مورد نیاز برای این ورزش میتواند شامل یک تی شرت ساده و یا همراه با شورت ورزشی مخصوص باشد ولی به طور کلی هدف از داشتن یونیفرم مخصوص متمایز کردن افراد تیم های مختلف و همچنین راحتی در حین انجان این ورزش در درون این یونیفرم ها است.
  • کفش مخصوص فوتبال : وقتی شما به صورت حرفه در زمین چمن بخواهید فوتبال بازی کنید نیاز به کفش های مخصوصی دارید که بتوانید با آن ها بهترین عملکرد خود را نشان دهید. این کفش ها به صورت تخصصی برای انی ورزش طراحی شده اند به همین دلیل نیاز شما را برطرف خواهند کرد.
  • محافظ ساق پا : محافظ ساق پا یا به عنوان دیگر همان ساق بند فوتبال یکی از مهمترین تجهیزات فوتبالی برای حفظ سلامتی فرد ورزش کار است زیرا ساق پا یکی آسیب پذیرترین نقاط بدن است که در ورزش فوتبال نیز مورد ضربه و آسیب فراوان قرار میگیرد، پس دارا بودن ساق بند برای یک فوتبالیست بسیار مورد اهمیت است.
  • جوراب فوتبالی : همانطور که هر فوتبالیستی به کفش مخصوص فوتبال نیاز دارد به جوراب های بلند مخصوص فوتبال نیز نیاز دارد. این جوراب های بلند بر روی محافظ ساق پا قرار میگیرند و از خارج شدن آنها از جای خودشان جلوگیری میکنند.
  • توپ فوتبال مناسب : مهمترین بخش ورزش فوتبال که اصلا بدون آن انجام این ورزش ممکن نیست ، توپ فوتبال. توپ مخصوص فوتبال دارای ویژگی های خاصی است که آن را از توپ های دیگر ورزش ها مثل والیبال یا بسکتبال متمایز میکند، پس هنگام تهیه توپ مورد نظر حتما باید به ویژگی های آن توجه کرد.

انتخاب یک کفش مخصوص فوتبال مناسب

کفش های مخصوص فوتبال دارای میخ هایی در زیرشان هستند که همین ویژگی باعث میشود که این کفش ها درست مناسب ورزش فوتبال در چمن میشود. ورزش فوتبال نیاز به حرکات سریع و تغییر مسیرهای ناگهانی است که با تهیه این نوع کفش ها این امکان را به خود میدهید که بهترین عملکرد خود را در این ورزش نشان دهید. البته باید به این نکته اشاره کرد که خود این کفش ها نیز انواع مختلفی دارند که هر کدام کیفیت متفاوتی نسبت به دیگری دارد پس بسیار قابل اهمیت است که با بررسی های دقیق و شناسایی محصول درست شروع به خرید آن کرد.

کفش های فوتبالی دارای چهار بخش هستند : ( 1-رویه 2-کفی 3-زیره بیرونی 4-پیشخوان پاشنه ) باید در هنگام خرید به هرکدام از این بخش های مختلف توجه کرد که از چه جنسی ساخته شده و یا از چه نوعی هستند.

محافظت از ساق پا

همانطور که در متن اشاره شد ساق پای انسان دارای یکی از حساس ترین استخوان ها در بدن است که میتواند به راحتی مورد آسیب قرار گیرند پس باید به صورت کامل در شرایطی که این قسمت از بدن مورد خطر است تحت حفاظت قرار گیرند. در ورزش فوتبال نیز بدلیل اینکه پاها امکان دارد مورد اصابت ضربات شدید شوند احتمال این وجود دارد که به ساق پاها آسیب های جبران ناپذیری وارد شود که هزینه درمان آنها بسیار بالاتر از تهیه کردن یک ساق بند است. ساق بند ها دارای کیفیت های مختلفی میشوند که باید با توجه نیاز خود بهترین آن ها را تهیه کنید زیرا سلامتی مهمترین دارایی هر فرد است. شما متیوانید در سایت دلم خواست به تعداد بسیاری از ساق بند های مختلف با جنس ها و کیفیت های مختلف دسترسی داشته باشید فقط کافیست به صفحه دسته بندی ساق بند فوتبال در سایت ما سر بزنید.

ساق بند مرکوریال مدل pro کد 07

تجهیزات آموزشی فوتبال

اگر بخواهید علاوه بر بازی کردن ورزش فوتبال در آن حرفه ای تر شوید نیاز به تمرین و تکرار دارید، برای این عمل نیز شما نیازمند به تجهیزاتی هستید که بتوانید تمرینات لازمه خود را انجام دهید.

برای مقال به موانع فوتبال مخروطی شکل برای یادگیری انواع حرکات فوتبالی نیاز دارید، این موانع به شما کمک میکند که بتوانید شرایط مشابه را که در بازی واقعی پیش می‌آید را شبیه سازی کنید که همین شبیه سازی بسیار در افزایش سطح شما دارای اهمیت است. لوازم تمرینی دیگری نیز وجود دارد که از آنها میتوان به نرده های سرعتی اشاره کرد که سرعت حرکت پاهای شما را افزایش میدهد و….

خرید تجهیزات مورد نیاز فوتبال

پس از دانستن اهمیت تجیهزات مختلف فوتبالی باید به فکر خرید آن ها از مکان و فروشگاهی مناسب است، زیرا به راحتی نمیتوانیم که به هر محصولی اعتماد کنیم چون تهیه درست این محصولات ارتباط مستقیمی با حفظ سلامتی ما دارد. سایت دلم خواست علاوه بر تجهیزات و لوازم مورد نیاز فوتبال، تجهیزات مورد نیاز برای دیگر ورزش ها را نیز فراهم میکند شما به آسانی میتوانید لوازم ورزشی موجود در سایت دلم خواست را مشاهده کنید و با خیالی آسوده خریدتان را به انجام برسانید.

نگهداری از تجهیزات فوتبالی

بعد از تهیه محصولات و تجهیزات مورد نیازتان باید به فکر نگهداری آن ها باشید زیرا حفظ و مراقبت از هر وسیله دارای اهمیت زیادی است به دلیل اینکه هر چقدر عمر این لوازم طولانی تر باشد هزینه کمتری برای شما خواهد داشت. برای نگهداری این وسایل باید به این نکات توجه داشته باشید برای مثال : 1- تجهیزات در فضای داخلی به دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید. 2- از استفاده بدون اصول آن ها خودداری کنید و…..

امیدواریم که توانسته باشیم با این مقاله کمک لازم و راهنمایی مورد نیاز شما را در این زمینه فراهم کرده باشیم میتوانید برای ادامه مطالعه خود به مقالات زیر سر بزنید :